sobota, 28 stycznia 2012

Sobotnie wybieganie w towarzystwie...


Dzisiejszy dzień przyniósł kolejne przed-rzeźnickie, długie wybiegnie. Bieg rozpoczął się o 7:30 rano przy temperaturze -10°C i wiódł pięknymi szlakami oraz bezdrożami Wielkopolskiego Parku Narodowego. Pogoda spisała się na medal racząc nas najpierw pięknym wschodem słońca a potem równo trzymającym mrozem. Jak na park - było cross'owo i z wysokimi, wymagającymi przewyższeniami (do 133 m n.p.m. na 800 metrach). Nie ma co - nasza rzeźnicka forma zaliczyła poważną zwyżkę ;)

Warto wspomnieć, że ten 30-kilometrowy dystans pokonaliśmy w towarzystwie i dzięki gościnności nie byle kogo, bo dr Sławomira Marszałka - znanego i cenionego wśród biegaczy osteopaty i fizjoterapeuty; człowieka bez którego nasze mięśnie, stawy i powięzi miałyby się z pyszna. Sławek to także wytrawny biegacz poznańskiego klubu Maniac. Jest jednym z tych, który ukończył zeszłoroczną edycję biegu Rzeźnika w czołówce i jako jeden z niewielu wraz ze swoim towarzyszem przebiegł cały dystans w wersji hard-core (to aż 100km)!

Nasz wspólny bieg zakończył się mocnym akcentem tempowym i wspólną deklaracją kolejnych spotkań. Poniżej zamieszczamy mapkę biegu i zapraszamy do obejrzenia zdjęć, które można znaleźć tutaj

(witek)

środa, 25 stycznia 2012

X ZIMOWY BIEG TRZECH JEZIOR




Już 11 lutego w Trzemesznie po raz dziesiąty odbędzie się Zimowy Bieg Trzech Jezior. Zawody zostaną rozegrane na 15 kilometrowej pętli poprowadzonej po bardzo malowniczej okolicy kompleksu leśnego nadleśnictwa Gołąbki wokół trzech jezior: Przedwiośnie,Wieśniate i Łomno.
To nasz pierwszy tegoroczny start w imprezie biegowej i za razem pierwszy pod szyldem team-u Keen-On-Run. Będzie to też również okazja do sprawdzenia naszej aktualnej formy i odpowiedzi na pytanie nad czym musimy jeszcze popracować przed naszą docelową imprezą jaką w tym roku jest oczywiście "RZEŹNIK" :-)

Poniżej mapka biegu:
(tomek)



wtorek, 24 stycznia 2012

IX Biegu o Puchar Rzeźnika - lista startowa


KeenOnRun Team już oficjalnie na liście startowej IX Biegu o Puchar Rzeźnika. Odwrotu już nie ma, zaś trening duszy i ciała od tej pory podporządkowujemy pod ten najcięższy z polskich biegów. Byle tylko planów nie pokrzyżowały nieoczekiwane kontuzje ;)

Pełna i wciąż powiększająca się lista drużyn tutaj
(witek)

poniedziałek, 23 stycznia 2012

Piętno KeenOnRun

Grupa biegowa Keen-On-Run zostawiła swój ślad na zaśnieżonej nawierzchni obwodnicy podczas porannej sesji treningowej ;)

(witek)


sobota, 21 stycznia 2012

Zdrowie i burak jak krew i ziemia



Burak jest ceniony ze względu na potwierdzone działanie lecznicze. W lecznictwie ludowym surowy sok z buraka stosowano przy chorobie nadciśnieniowej, a jego wywar podawano przy schorzeniach jelita i żołądka. Nasze prababki często podawały sok z buraka na „dobrą krew”.

Buraki zawierają liczne cenne składniki m.in.: sód, potas, magnez, wapń, mangan, żelazo, kobalt, miedź, cynk, fosfor, fluor, chlor, karoteny, witaminy: B1, B2, B6, C; kwasy: nikotynowy i szczawiowy. Dzięki zawartości substancji pektynowych, ułatwiają trawienie, a zawarte w burakach witaminy z grupy B wspomagają proces tworzenia się czerwonych krwinek. Buraki dzięki zawartości antocyjanów są pomocne w profilaktyce nowotworów i innych chorób cywilizacyjnych.

Za urodaizdrowie.pl
"(...) Według najnowszych badań picie soku z buraków zwiększa też wytrzymałość, entuzjazm, a nawet pozwala dłużej trenować sportowcom. Informację na ten temat publikuje pismo Journal of Applied Physiology. Picie soku z buraków każdego dnia zwiększa naszą wytrzymałość nawet o 16%. Sok sprawia, że organizm traci mniej tlenu, przez co odczuwamy mniejsze zmęczenie. Badania przeprowadził profesor Andy Jones z University of Exeter’s School of Sport and Health Sciences. Byliśmy zdumieni działaniem soku z buraków, ponieważ takiej absorpcji pod innym wpływem nigdy nie zaobserwowaliśmy – mówią naukowcy. Badania prowadzono na grupie mężczyzn w wieku 19 a 38 lat podając im codziennie 500 ml soku z buraków. Druga grupa była badana efektem placebo i otrzymywała sok porzeczkowy. Mężczyznom podawano sok, a następnie przystąpili do testów na rowerach stacjonarnych. Panowie, którzy pili sok porzeczkowy jeździli średnio 16% krócej niż ci, którzy spożywali sok z buraków. Grupa burakowa miała również niższe tętno spoczynkowe."

KeenOnRun poleca wszystkim sok z buraka!
(witek)


piątek, 20 stycznia 2012

IX Bieg o Puchar Rzeźnika (8 czerwca 2012)


Tym razem już oficjalne i bardziej szczegółowe informacje o samym starcie.
W telegraficznym skrócie:
Start zawodów: 8 czerwca 2012 o wschodzie słońca z Komańczy
Odprawa drużyn: w przeddzień startu o godzinie 19:30
Opłata startowa: 170 złotych od osoby (340zł za parę). Opłaty należy wnosić na konto
Stowarzyszenie OTK Rzeźnik
Hirszfelda 3 m.7
02-776 Warszawa
nr konta: 32 1050 1403 1000 0090 3006 3425
do dnia 7 maja 2012 r.
Noclegi: we własnym zakresie
Po więcej zapraszamy do źródła

Nie pozostaje nic innego jak ostrzyć ostrogi!

The North Face UTMB 2012

W dniu dzisiejszym (20/01) podano oficjalną listę tych spośród wszystkich zarejestrowanych Polaków, którzy oficjalnie zostali zakwalifikowani i dopuszczeni do startu w tegorocznej edycji The North Face® Ultra-Trail du Mont-Blanc®. Z siedemdziesięciu zgłoszonych na liście startowej ostatecznie ma szansę znaleźć się łącznie 30 nazwisk z Polski. Celowo wspominamy o tym, że mają szansę, ponieważ wszyscy z nich muszą teraz wnieść opłaty startowe (zapewne dla każdego z nich jest to już tylko formalność). Dopiero wówczas opublikowana zostanie ostateczna wersja listy startowej. Już teraz możemy powiedzieć, że nie zabraknie na niej:

- Piotrka Hercoga (rekordzista trasy Rzeźnika, siódmy w biegu 7 Dolin)
- Pawła Dybka (pierwsze 100 km pokonał  mając 16 lat)
- Magdy Łączak (pierwsza kobieta biegu 7 Dolin)

Niestety na biegu zabraknie naszego Wielkopolanina - dr. Sławomira Marszałka, kóry niestety nie przebrnął przez fazę losowania :( 

Dla wszystkich tych, którzy o UTMB słyszą po raz pierwszy, bieg ten to jeden z najtrudniejszych ultra-maratonów terenowych w Europie. Uczestnicy muszą pokonać 166 kilometrów, a łącznie przewyższenie to 9600 m, czyli więcej niż szczyt Mount Blanc, czy nawet Mount Everest od poziomu morza. Bieg odbywa się wzdłuż alpejskich łańcuchów górskich, poprzez terytoria Francji, Austrii i Szwajcarii. Oficjalny limit, w jakim zawodnicy muszą ukończyć trasę wynosi 46 godzin. Najlepsi kończą bieg w czasie nieco ponad 20 godzin. W biegu dla zwycięzców nie przewidziano żadnej nagrody finansowej zaś niekoronowanym królem tego dystansu pozostaje Katalończyk Kilian Jornet, który wygrał ten bieg już 3 razy (niestety najprawdopodobniej zabraknie go w tegorocznej edycji). Aby móc w ogóle starać się o udział w biegu należy w ciągu 2 lat uzbierać łącznie 5 punktów w biegach górskich premiowanych do startu w UTMB. W Polsce w roku 2011 były to m.in. słynny Bieg Rzeźnika na 80/100 km (odpowiednio 2 lub 3 punkty) i Bieg 7 Dolin na 100 km (3 punkty). Przynajmniej jeden z tych biegów musi premiować 3 punktami. To jednak nie wszystko, ponieważ na tych spośród, których udało się owe 5 punktów zdobyć czeka kolejna bariera, jaką jest niestety losowanie.

Polecamy oficjalne wideo biegu. Jest na co popatrzeć!

(witek)

czwartek, 19 stycznia 2012

IX Bieg o Puchar Rzeźnika


I stało się...
Oficjalnie potwierdzono, że IX Bieg Rzeźnika odbędzie się 8 czerwca 2012 roku. Trasa ta sama, co w poprzedniej edycji. Odkładamy na bok wszelkie spekulacje o jego domniemanym wstrzymaniu bądź opóźnieniu. Zapisy wystartują w ciągu 2 tygodni!
Zainteresowanych odsyłam bezpośrednio na rzeźnickie forum
(witek)

Chwile warte biegu #1


Miejsce: Las ok. Dąbrówki
Czas: 05/01/2012 07:15
Dziś z cyklu "Chwile warte biegu" zdjęcia jakie udało się zrobić około 7:00 podczas jednej z porannych przebieżek. To miłe, że dla takich pięknych chwil wcale daleko nie trzeba się ruszać ;)
(witek)